Home Page » ViaRa Salve - Centrum zdraví » Náš tým » Simona Čanderle

Simona Čanderle

Simona Čanderle

Věnuje se poradenství v oblasti výživy a zdravého životního stylu. Ke zdraví, stravě a výživě přistupuje celostně. Kromě těla je potřeba se také podívat na naše emoce a nesmíme zapomenout ani na naši mysl. Vše, co se nás týká v různých úrovních, se nám propisuje do zdraví. 

Při své práci se opírá o veškeré poznatky nabyté nejen od roku 2015, kdy se o zdraví a výživu začala zajímat více do hloubky z důvodu chronické nemoci. Sama na sobě vyzkoušela různé způsoby stravování a diet. V mládí šlo spíše o snahu zhubnout, v pozdějších letech bylo hlavní motivací zlepšení zdraví, jelikož se začaly objevovat první zdravotní neduhy, které, bohužel, dnešní zdravotní systém neumí řešit. Tedy nehledá se příčina, pouze se řeší symptomy. Na své cestě pochopila, že je zásadní převzít zodpovědnost za své zdraví a nespoléhat na systém, nýbrž sama na sebe.

Základem zdraví na fyzické úrovni jsou zejména správně fungující buňky, dobré složení mikrobiomu, pravidelný přísun všech potřebných živin a vyvážená fyzická aktivita.

Během svého vzdělávání se inspirovala od předních výživových poradců nejen v ČR, ale i v zahraničí. V posledních dvou letech se specializuje zejména na chronický zánět a inzulínovou rezistenci. Chronický zánět je podhoubím většiny civilizačních nemocí a inzulínová rezistence, kterou trpí 50% populace, je předstupeň cukrovky, jež je v dnešní době považována za pandemii západní společnosti.


 

 

 
 

Label

Label