Home Page » ViaRa Salve - Centrum zdraví » Náš tým » Ivan Růžička, DiS.

Ivan Růžička, DiS.

Vystudoval Vyšší zdravotnickou školu obor Zdravotnický záchranář.

Téměř 30 roků byl příslušníkem Hasičského záchranného sboru jako hasič, od roku 2001 se specializací Hasič lezec – letecký záchranář se zaměřením na neodkladnou zdravotnickou péči.

Od roku 2012 působil jako lektor ve Školním a výcvikovém zařízení Hasičského záchranného sboru. Zde bylo jeho hlavní náplní předávání znalostí a zkušeností hasiče z výjezdové činnosti. Věnoval se zejména problematice: Práce ve výšce a nad volnou hloubkou, problematika dopravních nehod se zaměřením na hromadná neštěstí. Stal se i členem posttraumatického intervenčního týmu. Jeho hlavním nosným pilířem bylo vytvoření a propojení celorepublikového uceleného komplexního přístupu hasičů ke zraněným osobám a osobám vyžadujícím urgentní péči u úrazových i neúrazových stavů. Stál u zrodu specializačního kurzu pro hasiče zdravotníky - Neodkladná zdravotnická péče, kde posluchači formou modelových situací získávají potřebné dovednosti a znalosti. Podílel se také na rozvoji simulačních výcviků velitelů na programech virtuální reality XVR.

Mimo jiné se aktivně věnoval lektorské a přednáškové činnosti v oboru urgentní medicíny, a to nejen pro hasiče, ale i pro odbornou zdravotnickou veřejnost.

Ve volných chvílích se věnuje meditačním cvičením s rozličnými prvky Qi kungu, nejlépe zasazené do přírodního prostředí. Trocha rychlejšího pohybu na horské kole mu připomene celkem pestrou sportovní kariéru, kde jistě stojí za zmínku několika násobná účast na Mistrovství světa v silniční cyklistice hasičů profesionálů, účast na Sportovních hrách hasičů a policistů v Barceloně a řada dalších úspěchů, kde jedním s největších, je získání titulu Mistra Evropy v triatlonu a několik zlatých medailí ze silniční cyklistiky zejména v časovce do vrchu.

Touha po poznání, a pochopení principů fyziologie práce těla, problematika tréninkových procesů, jejich správné nastavení zejména u vytrvalostních disciplín a to nejen při sportu, ale i mimo něj, jej postupně přivedla i k celostní medicíně. Postupně prošel celou řadou seminářů, přednášek a výukových materiálů.

Absolvoval tříleté studium v rámci Akademie tradiční čínské medicíny zaměřené především na diagnostiku. 

Semináře se zaměřením na produkty firmy Energy.

Školení na přístroji Supertronic

Absolvoval řadu odborných seminářů:

Pediatrie dle TČM, Kožní choroby dle TČM

Psychosomatika a využití akupunktury dle TČM - prof. Michel Vinogradoff


 

 

 
 

Label

Label